17 Kasım 2010 Çarşamba

Acaba Guus Hiddink'in Planı ne?

Maç başlarken ben şey diye düşünüyordum acaba bu karma takım ne kadar başarılı olabilir? Kadro karışık

Volkan ,
Gökhan, Serdar, Servet, İsmail
Nuri, Selçuk, Sabri
Burak, Umut, Hamit
4-3-3 gibi bir taktikle oynadı milli takım. Ancak maça baktığımızda ilk yarıda Burak'ın yakaladığı bir pozisyon varilk yarı onun dışında hiç etkili değildi milli takım. Her Türk takımında olan pas yapma sorunu doğal olarak Milli takımda da var. Yine 3-4 pastan sonra top kaybı. Zaten defanstan top çıkaramıyosun sonra uzun topa yönelerek pozisyon yaratmaya çalışıyosun ancak hertop rakip takımın defansında sönüyor kalıyor.

Defansta Serdar bence hem milli takım hemde türk futbolu adına ciddi bir kazanç. Türk milli takımında benim gördüğüm zamanlar içerisinde oynayan en iyi defanslardan biri diyebilirim bu çocuk için. İlk milli maçında böyle bir performans beklemiyordum bravo Serdar.

Sabri için bu ortasaha olayı nerden çıktı bilemiyorum. Hagi de böyle bir pozisyonda oynatıyor Sabriyi ancak Sabri orda oynayamaz yapamaz. Okan Buruk'ın Galatasaray dönemlerindeki futboluna yakın birşey yapmaya çalışıyorlar onun için ama bence imkansız. Sabriyi kanata koyucaksın orda koşacak, çizgiye inecek, saçma bir orta yapacak olayı bu olmalı bence.
Lütfen sabriyi orta göbekte oynatmaktan vazgeçin.

Umut bu sezon ciddi anlamda güzel futbol oynuyor. Gökhan Ünalın Trabzondan ayrılmasından sonra bu çocuğa birşeyler oldu. Bence milli takımın yıllardır aradığı santrofor Umut Bulut.

Kazımı kadroya alan hoca bence hoca değil hele hele forvette tek forvet olarak oynatan hoca hiç değil. Türk futbolunun Kazımdan kurtulması gerekiyor.

Ve Mehmet Ekinci bu çocuk hakkında herkes çok güzel şeyler söylüyor ancak sonradan girdiği için çok değerlendirme fırsatı bulamadım. Ancak kumaşı kesin iyi bu çocuğun.

Birde Hamit gerçeği var orda. Hamit neden kanatta oynuyor? Hamit'in kesinlikle forvet arkasında oynaması gerekiyor. Top taşıyacak taşırken birden kaleye şut çekecek dönen topları kovalayıp vuracak. Hamit'in bunları yapması lazım ancak kanatta oynadıkça Hamit gibi bir futbolcudan faydanamadığımızı düşünüyorum.


Guus Hiddink'in yeni açılımının sonucu ne olacak?


Cevaplar:

a) Sabri orta sahanın ortasında oynayacak

b) İsmail Köybaşı futbolu ile real madride transfer olacak

c) Milli takım bundan sonra 3 yerine 5 pas yapabilecek


Bu arada bizim maçtan sonra Portekiz - İspanya maçını izledim bu futbol ise bizim takımın oynadığı ne bilemedim?

Birde o meşaleleri atanların o meşaleler ........

Hiç yorum yok: